Krunt EPOCINK

  82.10224.23

  Tegemist on kaitsva tsinki sisaldava epoksüüdkrundiga. Koosneb kahest komponendist: krundi alusest ja kõvendist. Kasutatakse välistingimustes olevate teraskonstruktsioonide kruntimiseks kui on vaja tugevamat korrosioonivastast kaitset (sillad, elektriülekandeliinide mastid jne).

  Värvitud pinna kaitsemehhanism seisneb terase elektrokeemilise korrosiooniprotsesside ennetamises katoodkaitse abil: krundis sisalduv tsink moodustab terasega galvaanilise paari, mis toimib nõnda, et tsink korrodeerub ise ja ennetab raua korrosiooni. Kui krundi pind kahjustub välise mehaanilise mõju tagajärjel, täidavad tsingi laguproduktid kattesse tekkinud kaitsmata koha, moodustades hermetiseeriva kihi, mis taastab EPOCINK-i kile terviklikkuse ja isoleerivad omadused.

  Järgmiste EPOCINK-i krundile kantavate kihtidena kasutatakse vinüül- (näiteks VINIPRIM, VINITOP), epoksüüd- (näiteks EPOPRIM, EPOTOP 50) ja polüuretaankrunte ning emaile (näiteks URETOP). Alküüdemaili kasutamine ei ole lubatud!

  KASUTAMINE:

  Enne krundi EPOCINK pealekandmist tuleb värvitav pind hoolikalt ette valmistada: puhastada abrasiivselt metallini tasemeni Sa21/2 või St3 ja rasvast vabastada.

  Enne kasutamist tuleb krundi alust hoolikalt segada ja lisada kõvendi. Komponentide vahekord: alus – 18 massiosa; kõvendi – 1 massiosa.

  Saadud segu tuleb hoolikalt segada ja lasta seista enne kasutamist 30 minutit. Vajaduse korral lahustatakse krunt tööks sobiva viskoossuseni (mitte rohkem kui 10% mahust) lahustiga 646 või 647. Samu lahusteid kasutatakse ka tööriistade puhastamiseks.

  EPOCINK kantakse peale pintsli, rulli, pulverisaatori või õhuvaba pihustusseadmega õhu ja värvitava pinna temperatuuril vähemalt +10 ºC ja suhtelise õhuniiskusega mitte üle 85%.

  Kasutamise ajal on vaja krunti aeg-ajalt segada, kuna tsinkpulber kipub kõrge erikaalu tõttu sadet moodustama.

  Tootekood: RL51 Kategooriad: , ,