Vihmaveesüsteem

  HIND JA TEISED VÄRVID KOKKULEPPEL

  Vihmaveesüsteemide abil juhitakse katuselt vesi maha. Vihmaveesüsteemi peamised osad on veerennid ja neist allajuhitavad vihmaveetorud. Veerennide ja vihmaveetorude mõõtmeid ja allatulekute arvu mõjutab eelkõige katuse kuju ning pindala. Veerenni ja torude paiknemine tuleb igakord eraldi läbi mõelda selliselt, et veekoormus jaguneks süsteemi osade vahel võimalikult ühtlaselt ning rennid ja torud asetseksid maja välimuse seisukohalt võimalikult loomulikult. Harilikud torude paiknemiskohad on maja nurkades.

  10 m pikkuse katusräästa kohta piisab ühest renni allatulekust. Pikemate räästapikkuste korral tuleb kasutada kahte renni allatulekut. Rennid paigaldatakse rennikonksudega räästakasti külge väikese kalde all (5 mm kallet renni iga meetri kohta). Torude seina külge kinnitamiseks kasutage torukinnitusklambreid. Toruklambrid on saadaval nii kivi- kui ka puitseinale.

  Kategooriad: ,
  This website uses cookies in order to offer you the most relevant information. Please accept cookies for optimal performance.
  Accept
  Privacy Policy